Filtrid

Kategooria

21. Mai 2024

Pärandniitude väärtuste hindamine võib osutuda huvitavaks suvetööks ja taskuraha teenimise võimaluseks

Kaidi Tingas

Nagu eelmisel, saab ka sel aastal taotleda põhitoetuste kõrval oma maade väärtuse hindamise lisategevust, mille käigus pärandniidu hooldaja oma hoolduspraktikas muudatusi tegema ei pea, küll aga peab täitma oma ala kohta hindamisankeedi, mis õpetab nägema hooldatava ala loodusväärtuseid. Looduskaitseliste väärtuste hindamise ankeedi täitmise toetus on 10 eurot hektari kohta. Selleaastaseid ankeete on lihtsustatud!

Loe edasi

18. märts 2024

Kutsume elurikkuse kaitsmisest huvitatud põllumehi koostööle!

Kaidi Silm

Eesti Ornitoloogiaühing ja Tartu Ülikool kutsuvad põllumaade elurikkuse uuringus osalema tootjaid, kel põldu vähemalt viis hektarit ja kes on nõus oma maal katsetama rohumaade üle aasta majandamist või viljapõllule külvamata laikude jätmist. Ühes põllumeestega uurivad seejärel teadlased, kuidas majandamata alad ja külvamata laigud mõjutavad maastiku mitmekesisust, mulla kvaliteeti ning lindude, taimede ja putukate arvukust.

21. detsember 2023

Osoon käis vaatamas, kuidas edeneb pargitatarde ja kuldvitste tõrjumine

Kaidi Tingas

Eesti looduses levib umbes 1000 võõrliiki, neljaga neist pistab rinda meie projekt. Sel suvel käis pargitatarde, kuldvitste, lumimarja ja pihlenela tõrjetöid vaatamas ka „Osooni“ meeskond, kes  pärast seda, kui nad olid pargitatratihnikusse roninud ja sealt ikka eluga pääsenud, oli eriti huvitatud Eestis looduskaitsetöödes esmakordselt kasutuses olevast arumasinast!