Filtrid

Kategooria

9. november 2022

Kuulutame välja konkursi „Parim pärandniidu majandaja 2022“

Kaidi Tingas

Pärandmaastikud on Eesti liigirikkaimad kooslused, paljude taimede ja loomade elu- ja pesitsuspaigad, aga ka tähtis osa meie kultuuriloost ja identiteedist.

Loe edasi

28. oktoober 2022

“Märka võõrliiki” kampaania kestab 30. novembrini!

Maris Sepp

Kampaania algusest alates on Loodusvaatluste nutirakenduse kaudu sisestatud 387 vaatlust, aga et hilissügisel, kui puudelt lehed langenud, on pikki kollakaspruunikaid pargitatra varsi või valgete marjadega lumimarjapõõsaid kergemgi märgata, oleme pikendanud kampaaniat k.a 30. novembrini. Mõnel pool võib veel mõni hiline kanada või sügis-kuldvits õitseda ning osal pihlenela põõsastel on veel õisikud maha varisemata.

14. september 2022

Mudakonn pälvib tähelepanu

Kaidi Tingas

Meie projekti üks indikaatorliike, mudakonn, on pälvinud ka Osooni meeskonna tähelepanu! Siin on võimalus koos osoonlaste ja kahepaiksete ekspertide Riinu Rannapi ja Elin Soomets-Alveriga rinnuni vette hüpata ning mudakonna käekäigust rohkem teada saada!

24. august 2022

Enim kaardistati pargitatraid

Kaidi Tingas

Aeg on teha vahekokkuvõte "Märka võõrliiki" kampaaniast ja auhinnata esimesi tublisid loodusvaatlejaid!

Kampaania algusest, 12. maist kuni 14. augustini sisestasid Loodusvaatluste nutirakendusse vaatlusi 66 loodussõpra, kellelt laekus ühtekokku 160 teadet pargitatade, kuldvitsade, hariliku lumimarja ja hariliku pihlenelase kohta.

26. juuli 2022

Eksperdid hindavad välitöödel nelja võõrliigi arvukust

Maris Sepp

Keskkonnaaameti looduskaitseeksperdid käisid eelmisel nädalal hoovihma ja äikest trotsides esimeste kevadel kaardistatud võõrliikide kasvukohtades taimede arvukust hindamas. Võib öelda, et võõrliigid on neis kohtades sõna otseses mõttes üle pea kasvanud! Näiteks kõrgeim voolja pargitatra mõõdetud isend ulatus pea nelja meetrini. Lisaks ei kasva tihtipeale nende laiuvate kolooniate all kohalikke liike.