Loodusrikas Eesti

LIFE-IP projekti "Loodusrikas Eesti" eesmärk on kaitsta ja taastada Eesti maastikke ja ökosüsteeme ning parandada meie metsades ja põllumaadel elavate liikide ja nende elupaikade seisundit.

Aastatel 2020-2029 katsetame ühes teadlaste, metsa- ja põllumeeste, maahooldajate ja kohalike kogukondadega erinevaid – nii traditsioonilisemaid kui ka innovaatilisemaid - looduskaitselisi tegevusi ja meetodeid ning anname praktilisi juhiseid, kuidas igaüks meist võiks tegutseda nii, et ei teeks oma käitumisega loodusele liiga, vaid – vastupidi – aitaks kaasa elurikkuse hoidmisele ja taastamisele.

Sündmused

Uudised

news-img
08. september 2023

Kesselaiu loopealsete taastamistalgud aitavad luua alade sidusust

Kaidi Tingas

Juba neljandat aastat on projekt „Loodusrikas Eesti“ pannud õla alla ELFi loopealsete taastamise talgutele Kesselaiul. Sel aastal lõpetas talgutöö muinastulede öö ning loomulikult sai pärast kahepäevast väsitavat rassimist käia ka talguliste seas kõrgelt hinnatud saunas, mis on ankurdatud merele ja kuhu on vaja kaldalt oma sadakond meetrit kroolida (paadiga saab muidugi ka).

news-img
15. august 2023

Testime 44 alal uudseid võõrliikide tõrjevõtteid

Kaidi Tingas

Sel suvel läks lahti nelja suurekasvulise võõrliigi – pargitatarde, pihlenela, kuldvitste ning lumimarja – tõrjekatsed, kasutades selleks uudseid meetodeid, sh geotekstiiliga katmist ja kuuma auruga töötlemist!