Loodusrikas Eesti

LIFE-IP projekti "Loodusrikas Eesti" eesmärk on kaitsta ja taastada Eesti maastikke ja ökosüsteeme ning parandada meie metsades ja põllumaadel elavate liikide ja nende elupaikade seisundit.

Aastatel 2020-2029 katsetame ühes teadlaste, metsa- ja põllumeeste, maahooldajate ja kohalike kogukondadega erinevaid – nii traditsioonilisemaid kui ka innovaatilisemaid - looduskaitselisi tegevusi ja meetodeid ning anname praktilisi juhiseid, kuidas igaüks meist võiks tegutseda nii, et ei teeks oma käitumisega loodusele liiga, vaid – vastupidi – aitaks kaasa elurikkuse hoidmisele ja taastamisele. Tegeleme nelja suure teemaga: metsade, pärandniitude, loodushoidliku põllumajanduse ning liigikaitsega, ning nendega saab lähemalt tutvuda ülajaotuses. 

Uudised

news-img

Täna tähistame pärandniitude päeva

Kaidi Tingas

Eesti looduse mitmekesisemaid maastikke - pärandniite - hoides, hooldades ja majandades väärtustame Eesti traditsioone, kultuuri ja pärandit. Eks ole meie kombed, laulud, lood ning elustiil tervikuna saanud inspiratsiooni ja tuge meid ümbritseva looduse mitmekesisusest ja ilust.

news-img

Kuulutame välja konkursi „Parim pärandniidu majandaja 2024“!

Nele Sõber, keskkonnaamet

Pärandmaastikud on Eesti liigirikkaimad kooslused ning need säilivad üksnes niites või karjatades. Hästi hooldatud pärandniit on inimkultuuri kandja ning paljude taimede ja loomade elu- ja pesitsuspaik.

Sündmused