28. oktoober 2022

Maris Sepp

“Märka võõrliiki” kampaania kestab 30. novembrini!

Kampaania algusest alates on Loodusvaatluste nutirakenduse kaudu sisestatud 387 vaatlust, aga et hilissügisel, kui puudelt lehed langenud, on pikki kollakaspruunikaid pargitatra varsi või valgete marjadega lumimarjapõõsaid kergemgi märgata, oleme pikendanud kampaaniat k.a 30. novembrini. Mõnel pool võib veel mõni hiline kanada või sügis-kuldvits õitseda ning osal pihlenela põõsastel on veel õisikud maha varisemata. Iga vaatlus on oluline infokild!

Nagu vaatluse esimeses etapis, osalevad ka nüüd kõik, kes on pärast 14. augustit Loodusvaatluste rakenduse kaudu sisestanud hariliku lumimarja, hariliku pihlenelase, pargitatarde, kanada ja sügis-kuldvitsa vaatlused, auhinnaloosis, milleks on mõnus talvine sööming toiduterapeut Hele-Mai Alamaa Metsaköögis. Lisaks lähevad loosimisele mõned kordustrükist tulnud „Metsapoole maitsed“ raamatud.

Tore uudis on see, et kampaaniast on saanud innustust ka koolid – nii uurivad Saaremaal asuva Aste põhikooli õpilased õpetajate Annika Jürviste ja Ülle Soomi eestvedamisel nüüd pargitatra levikut Eestis.

Kuidas Loodusvaatluste rakenduse abil võõrliike kaardistada, vaata siit https://www.youtube.com/shorts/z37eiTfN7xI