27. oktoober 2023

Kaidi Tingas

Sel aastal taastasime 23 väikeveekogu

Kui peaks nimetama projekti mõne ettevõtmise, mis kohe algusest peale on läinud nii nagu on pidanud minema, siis on see just kahepaiksete sigimisveekogude taastamine. Sel aastal lisandus Ropka-Ihaste looduskaitsealale seitse, Otepää loodusparki 15 ja Alatskivi maastikukaitsealale üks väikeveekogu.

Seega on projekti käigus rajatud seni ühtekokku 60 väikeveekogu ja 40 rajamine ootab veel ees.  Ühtlasi valmis sel aastal eelnevate aastate jooksul taastatud väikeveekogude seirearuanne. 

Väikeveekogude rajamine on alati huvilisi ligi kutsunud, sel aastal tegi Ropka-Ihaste taastamistöödest loo Postimees ning Otepääl käisid kaevamist kaemas kahe Läti LIFE’i projekti eksperdid.

Üks neist projektidest LIFE for Species hindab parasjagu Lätis kogu senise liigikaitse tulemuslikkust, sh liikide kaitsekategooriaid, ja seesama tegevus on plaanis peagi ka Eestis ette võtta. Seega on lätlased siinkohal sammuke ees ja nendega liigikaitseline koostöö väga teretulnud.

Teine projekt - LatVIANature - on integreeritud projekt nagu meiegi ja tegeleb peamiselt metsa- ja niiduelupaikade taastamise ning võõrliikide tõrjumisega.