Ülle Tamme lõbusate nimedega veised ja lambad hooldavad Manilaiu pärandniite ja kõre elupaiku

Ülle Tamm on üks kolmest 2021. aasta pärandniitude majandajate laureaadist! Miks? Sest tema ja ta naljakate nimedega veiste - Fanny (Fanny ja Aleksandri järgi), Laima (sündis siis, kui pererahvas oli Lätis), Juuli, Milvi, Nimetu ning lambapontšikutega hooldatavate pärandniitude kvaliteet on sedavõrd hea, et niite vaadates silm puhkab ja hinges on rahu.

Peale pärandniitude hoolduse on Ülle andnud olulise panuse I kaitsekategooria juttselg-kärnkonna elupaikade säilitamiseks, olles üks esimesi, kes oli nõus paarkümmend aastat tagasi võtma enda hoole alla šoti mägiveised ja lambad, kes hakkasid väheseid säilinud kõre elupaiku korras hoidma.

Ülle on suuresti jõud, mis aitab hoida üht Eesti väikesaart toimimas. Ta on nii saarevaht, postiljon kui ka abivalmis asjaajaja. Kui kellelgi on vaja midagi korraldada, keegi vajab tohterdamist, mingi probleem lahendamist, siis pöördutakse ikka Ülle poole! Lisaks on Ülle Eesti Maaturismi aktiivne liige, MTÜ „Ilusa Manilaiu eest“ juhatuse liige, tema algatusel peetakse kohalikke räimepäevi „RäimeWest“ ja tema abiga korraldati Manijal väikesaarte laulupidu.

Nimekirja võiks veel pikalt jätkata, kuid kõige olulisem on see, et Üllest õhkav positiivsus, elurõõm ja teotahe võiks meid kõiki nakatada ja Ülle panus ohustatud liigi - juttselg-kärnkonna - ning pärandkoosluste hooldamise säilimiseks Manija saarel on oluline ja tunnustust väärt.