14. juuli 2022

Kaidi Tingas

Tublimad võõrliikide kaardistajad pääsevad Metsakööki!

Endiselt on käimas kampaania „Märka võõrliiki!“, millega kutsume üles nelja võõrliigi – pargitatrad, lumimari, pihlenelas ja kuldvitsad – metsikutest kasvukohtadest teada andma!

Viis usinamat võõrliikide kaardistajat saavad auhinnaks võimaluse minna augusti lõpus ühisele vägevale metsasöömingule koos toiduterapeudi, fotograafi ja õuesöömingute propageerija Hele-Mai Alamaaga. Süüa valmistama, sööma ja nautima!

Veel kolmel tublil kaardistajal on võimalus auhinnaks saada uus ja väga kaunis raamat "Metsapoole maitsed, taimed ja toit" , mis tutvustab Eesti metsikuid toidutaimi ja viib poeetilisele retkele taimemandalatest kuni praktiliste koduste retseptideni välja.

Vaatlusel osalemiseks tuleb alla laadida Loodusvaatluste rakendus kas Google Play’st või App Store'st, kasutajana sisse logida ning avada rakenduse esilehelt projektide alt „Märka võõrliiki!“

Igaühe vaatlustest on kasu nii teadlastele kui ka looduskaitsjatele - edastatud andmed aitavad meil võõrliike kaardistada ja neid vajadusel tõrjuda!

Auhinnasaajad hüüame välja augusti esimesel nädalal! 

Rohkem nimetatud võõrliikidest loe siit. Uuri Loodusvaatluste äpist lähemalt kaardistamismetoodika kohta ning asu aga julgelt vaatlema!

Pildid: Hele-Mai Alamaa