Märka võõrliiki!

12. mail alanud kampaaniaga „Märka võõrliiki!“ kutsume üles nelja võõrliigi – pargitatrad, lumimari, pihlenelas ja kuldvitsad - metsikutest kasvukohtadest teada andma! Kampaania kestab 30. novembrini. 

Igaühe vaatlustest on kasu nii teadlastele kui ka looduskaitsjatele - edastatud andmed aitavad meil võõrliike kaardistada ja neid vajadusel tõrjuda!

Viis usinamat võõrliikide kaardistajat - meie võõrliikide saadikud - said kampaania vaheauhinnaks võimaluse osaleda augusti lõpus Kõrvemaal ühel vägeval metsasöömingul koos toiduterapeudi, fotograafi ja õuesöömingute propageerija Hele-Mai Alamaaga. Ehkki võitjad polnud enne kohtunud, tekkis ühisest looduse- ja toiduarmastusest sünergia kohemaid!

Loodusvaatluste demo - "Märka võõrliiki!"

 

1. detsembril loosime välja järjekordsed võitjad, kes saavad ühes metsaköögiga minna südatalvisesse metsa süüa tegema ja tehtut nautima! Ka hiljuti kordustrükist tulnud raamat "Metsapoole maitsed, taimed ja toit", mis tutvustab Eesti metsikuid toidutaimi ja viib poeetilisele retseptirännakule läbi Eesti looduse, läheb uuesti loosi!

Vaatlusel osalemiseks tuleb alla laadida Loodusvaatluste rakendus kas Google Play’st või App Store'st, kasutajana sisse logida ning avada rakenduse esilehelt projektide alt „Märka võõrliiki!“

Uuri lähemalt metoodikat ning asu aga julgelt vaatlema! Olgu ka öeldud, et praeguseks on tehtud üle 390 vaatluse!

Kuidas neid nelja võõrliiki ära tunda, loe võõrliikidele pühendatud leheküljel.

Mida veel uuenenud Loodusvaatluste äpis teha saab, uuri siit: Loodusvaatluste nutirakendus.